תפטיר Mycelium

שרון גלזברג

Sharon Glazberg

אוצר: בר ירושלמי Curator: Bar Yerushalmi

ימים א’-ה’ בין השעות 10:00-19:00 בהרשמה מראש

נווה שכטר, שלוש 42, תל אביב

 

ברוכים הבאים לתפטיר.

אנחנו לא לבד. 

בימים מטלטלים אלו, פתחנו בגלריה שכטר את “תפטיר”, חלל ייחודי לאמנות ורפואה הוליסטית, בו גדלות פטריות מאכל ומרפא לצד קליניקת טיפולים. אתם מוזמנים אלינו לקבל טיפול בידי מטפלים מקצועיים, שהתגייסו באהבה כדי לתת לכן ולכם תמיכה ומקום מרגוע דרך טיפול בנשימה, שיח או מגע, לשמוע מדיטציה מודרכת באוזניות, להשתתף בסדנאות והמופעים השונים או פשוט להיות בתוך חלל שקט ורגוע למנוחה.
הכנסו לאחד מהאירועים המוצעים והירשמו (שימו לב, לא ניתן להגיע לאירוע ללא הרשמה מראש)

שעות הפעילות בין השעות 10:00 ל-19:00 ימים א’-ו’ בהתאם ללוז האירועים
נווה שכטר, רחוב שלוש 42

* עדיפות תינתן למטופלים מאיזור הדרום
** לגלריה ממ”ד צמוד ומוסדר למידת הצורך

לשאלות ויצירת קשר דרך הוואטסאפ: לירון: 0523590437

על הפרויקט

בשנים האחרונות זכתה הפטרייה להכרה חדשה בתודעה הבינלאומית והיא נודעת לא רק בשל יכולותיה הכימיות, אלא גם כמודל להשראה וללמידה לקשת רחבה של מדענים, אמנים ומטפלים, שעובדים עם הפטרייה מתוך יחסים של הקשבה ואינטראקציה.

בעבודתה החדשה, חוקרת האמנית שרון גלזברג את היחס שבין האמנות לצופה, לקהל ולקהילה. באמצעות עבודה עם גוף הפטרייה –  התפטיר –  מערכת עצבית תת-קרקעית המורכבת מקורים לבנים שמזינים ומעבירים מידע בין כל חלקיה, היא יוצרת מרחב אמנות ורפואה שבו נפגשים אדם ופטרייה יחד, ביחסי מטפל ומטופל, אוכל ונאכל. 

בשיתוף פעולה עם התפטיר, הוסב חלל הגלריה לבית גידול לפטריות מאכל ופטריות מרפא המטופלות ע”י האמנית ועל ידי קבוצה נבחרת של דמויות מדיסציפלינות הטיפול והיצירה: אנשי רוח, אמנים ואמניות, מוזיקאים ומטפלים מומחים בתחומם שעוסקים ביחסים שבין גוף ונפש דרך מפגשים רעיוניים ומעשיים שבין טיפול, ריפוי, אמנות וטקס.

טיפולים